Персональний блог

Ідеї

Ідея проекту: Мій Депутат

November 12, 2014

Ідея громадського, значимого, проекту, котрий не я зміг повністю донести раніше. Кілька людей, до котрих звертався надали цінний зворотній звязок, але не більше.
Можливо його публікація надихне когось на ідеї.

Суть

Система прямих комунікацій між депутатом(його штабом) та виборцем.

Як працюватиме

 1. Мобільний додаток у депутата
  1. заступника 1
  2. заступника 2
 2. Мобільний додаток у виборця

Між ними буде пряма моментальна комунікація

Додаткова функціональність

Для громадянина

 1. Інформація про депутата
  1. Програма депутата
  2. Обіцянки депутата
  3. Поточна діяльність депутата
  4. Контакти депутата/заступників/штабу
 2. Участь в опитуваннях
 3. Звернення
  1. Можливість звернення
  2. Контроль виконання своїх звернень
  3. Оцінка виконання

Для депутата

 1. Доступність для звернень
  1. Інформація про виборця котрий звернувся
 2. Звернення
  1. Оперативний перегляд
  2. Делегування
  3. Контроль виконання
  4. Моніторинг задоволенності
 3. Опитування громадян
 4. Інформування про свою діяльність

Зі свого боку готовий допомогти в практичній реалізації самим цінним – своїм часом та енергією.
Потрібна команда, котра зможе взяти на себе технічну реалізацію.

Я готовий фінансувати цей проект особисто якщо отримаю чітку публічну обіцянку(facebook post) + плани по його впровадженню від 3х депутатів.

Update:

Цей додаток працюватиме для любої форми представницької влади (в рамках представницької демократії), включаючи верховну раду, обласні, районні, місцеві ради. А також ті організації, котрі формуються по іншим признакам (профсоюзи, підїзди, ради батьків при школі і т.д.).
Його можна розглядати як етап в напрямку прямої демократії, зважаючи на розвиток засобів звязку.

Update 23.04.2015

Додаток фактично реалізовано до певного рівня, коли ним можна користуватися. Це коштувало мені кілька тисяч доларів.
Зважаючи на те, що подальший прогрес коштуватиме дорожче, а також відсутність чітких перспектив впровадження вирішив відкрити його в безкоштовний доступ.
Сподіваюсь буде корисним як база для подальших розробок.

https://github.com/UAGromada/My-Deputy

6 comments
 1. Andriy Dushak

  Руслане, згідно концепції бережливого стартапу ти коє чо забув - твоя програма не потрібна ринку (ок, частині ринку - а саме - депутату). Убивай мене, катуй мене - я не повірю, що хтось захоче цим користуватися. Так, для публіки можна пару разів усім показати який я класний і як працюю на громаду, але не більше. От коли такі як ти будеш депутатом - от тоді і буде зміст в таких програмах. Може я і помиляюся. Якщо переконаєш мене у зворотньому я буду дуже радий. :)

 2. Sergey Dmytryshyn

  http://www.vmr.gov.ua/Lists/Officials/Default.aspx - пруф оф концепт. Друзі з Вінниці підтверджують, для них це працює. Реагують, публічно звітують, з фото... Знаю як це технічно влаштовано. IBM Lotus.

 3. Andriy Dushak

  Та блін, не треба ніяких ІВМ Лотус. Якби було бажання то можна все за півгодини на Джумлі розгорнути яке 10 класник зробить. Головне аби це було потрібно не тільки людям, але й чиновникам.

 4. Мої думки: 1.Вважаю дану ідею корисною, знову ж таки, в контексті зміни державної ідеології, та діяльності депутатів, що опікуються проблемами округу, котрий вони представляють. Таких буде ставати дедалі більше,а, отже, і попит на даний сервіс зростатиме. 2.Ресурс для реалізації проекту, з усіма заходами щодо просування, можливий за рахунок грантового фінансування- є приклади якісного просування в нашій країні подібних іноваційних продуктів, то ж є сенс і хороші шанси фандрейзингу. 3.Потенційно, даний сервіс можна пропонувати країнам із діючою системою представницького самоврядування територіальних громад. Можу підключитись. Мені цікаво.

 5. Ruslan Savchyshyn

  Андрію - в той же день мав зустріч з 1 депутатом. Він готовий. Кілька інших не відповідають взагалі, 3х поки немає. Додатково отримав прямі згоди підтримати, включаючи фінансово, від кількох власників національних/міжнародних компаній.

 6. Ruslan Savchyshyn

  +++

Comments are closed.

Leave a comment